Освіта: закiнчила з відзнакою Тернопiльську державну медичну академію імені І.Я. Горбачевського у 1999 роцi. У 2001 році захистила магістерську роботу та отримала диплом магістра медицини з відзнакою за спеціальністю "Офтальмологія". Наукова діяльність: У 2004 році Т.А. Табалюк захистила кандидатську дисертацію на тему «Функціональні особливості зорового сприйняття еметропічним і міопічним оком дітей шкільного віку» за фахом 14.03.03 – нормальна фізіологія. У 2013 році їй присвоєно вчене звання доцента. Т.А. Табалюк є членом Асоціації офтальмологів України, що займаються хірургічною практикою та Асоціації дитячих офтальмологів України, а також членом Європейських асоціацій ESCRS, EurOk, SLS та EuCornea.

Наукові інтереси: Пріоритетними напрямками наукової діяльності Т.А. Табалюк на сьогодні є дослідження дистрофічних недуг рогівки, зокрема кератоконусу, прогресуючої короткозорості та застосування програмних засобів у функціонально-діагностичному дослідженні зорового аналізатора. Т.А. Табалюк є членом Асоціації офтальмологів України, що займаються хірургічною практикою та Асоціації дитячих офтальмологів України, а також членом Європейських асоціацій ESCRS, EurOk, SLS та EuCornea.

Наукові публікації та рейтинги: Автор і співавтор понад 50 друкованих праць, у т.ч. 1 монографії, 5 патентів на винахід, 12 статей у фахових виданнях та 9 праць англійською мовою для міжнародних видань. Неодноразово представляла ТДМУ на міжнародних конференціях, зокрема Eurokeratoconus (Бордо, Франція, 2011), 42, 43 та 44 конгрес ECLSO, 17 та 18 зимова зустріч ESCRS, 2 зустріч EurOk (Брюссель, Бельгія, 2013), 4 конгрес EuCornea (Амстердам, Нідерланди, 2013), 112 конгрес DOG (Лейпціг, Німеччина, 2014) та ін.