Виховна робота у ВНЗ – двосторонній процес, взаємодія вихователя і студента. Роль викладача-наставника полягає у спрямуванні виховної роботи в групі відповідно до побажань і ініціативи студентів та плану організації і проведення виховної роботи в університеті на рік.


Доцент Герасимюк М.І. разом із кураторською групою ММ-421 в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка на виставі «Дім божевільних» (2022 рік)

К.м.н. Герасимюк М.І. разом із студентами-волонтерами 4 курсу медичного факультету під час вакцинації тернополян (2021 рік)

Професор Андрейчин Ю.М. з кураторською групою ММ481 (2021 рік)

Професор Андрейчин Ю.М. спілкується онлайн (в умовах карантину з приводу COVID-19) з кураторською групою ММ415 (2020 рік)

Доцент кафедри Ковалик А.П. проводить заняття з кураторською групою ММ418 (2019 рік)

Важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам'яті про тривалі державницькі традиції України. В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації.

Асистент кафедри к.м.н. М.І. Герасимюк разом із кураторською групою ММ-416 після перегляду української історичної драми "Захар Беркут" (2019 рік)

Асистент Герасимюк М.І. разом із кураторською групою ММ-421 прийняли участь у інтелектуальному квізі Mind Game (2019 рік)

На кафедрі отоларингології та офтальмології виховання студентської молоді є важливою складовою освітнього процесу, з метою виховання не лише кваліфікованих, але й високоморальних особистостей сучасного суспільства.

Протягом року куратори академічних груп проводять зі студентами години взаємоінформації Доводять до студентів рішення ректорату, вченої ради і деканату. У свою чергу старости звітують про успішність та дисципліну в групах, вирішуються поточні питання навчального процесу.

Доцент кафедри Ковалик Андрій Петрович та асистент кафедри Герасимюк Максим Ілліч разом із кураторськими групами ММ-421, ММ-422, ММ-423, ММ-424, ММ-425, ММ-426 взяли участь у мітингу-реквіємі присвяченому пам’яті жертв Голодомору 33-33 рр. та Всеукраїнській акції «Запали свічку» (2018 рік)

Асистент кафедри Герасимюк М.І. разом із кураторською групою ММ-423 відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей (2018 рік)


В 2017-2018 навчальному році за викладачами кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії закріплені студенти ІУ курсу 6 студентських груп медичного факультету.

Із студентами закріплених груп викладачі кафедри систематично проводять національно-патріотичне, інтелектуально-духовне та громадсько-правове виховання. Зокрема були проведені бесіди про видатних українських офтальмологів, оториноларингологів та нейрохірургів.

Протягом року із студентами закріплених груп обговорюються особливості ситуації в Україні, в АТО, важливість лікарської та первинної медичної допомоги учасникам АТО, а також волонтерської діяльності.

Для підвищення інтелектуально-духовного рівня студентів обговорюються питання біоетики та деонтології в роботі лікаря.

На прикладах пацієнтів з травмами ЛОР-органів, органа зору та нейрохірургічних пацієнтів, які обслуговувалися на базі відповідних відділень, проводяться пояснення щодо громадсько-правових норм, профілактики правопорушень та важливості дотримання правил техніки безпеки.

Естетичне виховання студентів проводиться на прикладах пластичної хірургії в офтальмології та оториноларингології.

В спортивному залі ТДМУ викладачі кафедри на власному прикладі заохочують до підтримання належного рівня фізичної форми та проводять тенісні турніри. З майбутніми лікарями проводяться дискусії щодо важливості здорового способу життя, вживання їжі без ГМО, покращення екологічної ситуації в Україні.

Доц. Турчин М.В. із кураторською групою (2016 рік)

Із студентами закріплених груп проводяться бесіди щодо професійної орієнтації та вибору майбутньої спеціальності. Викладачі кафедри 2 рази в місяць відвідують студентів кураторських груп в гуртожитках, де вони проживають. Неодноразово студентам наголошували на важливості благодійної діяльності та волонтерства в сучасних умовах. Студенти закріплених за курсом офтальмологічних груп приймали участь в організації заходу, присвяченому Всесвітньому дню глаукомного хворого.

Викладачі кафедри, закріплені за групами іноземних студентів, обговорювали з ними політичну ситуацію в Україні, проводили порівняння традицій українського, арабських та африканських народів.