Колектив курсу офтальмології здійснює лікувальну роботу на базі обласного офтальмологічного відділення Тернопільської університетської лікарні. Обладнання відділення найсучаснішим устаткуванням надає можливість виконувати широкий спектр офтальмологічних досліджень та мікрохірургічних втручань. Щорічно працівники кафедри виконують близько 150 мікрохірургічних операцій. Серед них – факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика, антиглаукомні операції, лікувальну кератопластику при перфорація і загрозах перфорації рогівки, усунення косини, видалення птеригіуму, новоутворів кон’юнктиви та повік, інтравітреальне введення anti-VGF препаратів та інші. Також асистенти кафедри здійснюють курацію пацієнтів із запальними захворюваннями ока, консультують та чергують в обласному офтальмологічному травм центрі, де надають допомогу пацієнтам із травмами органа зору та його додатків різного ступеня важкості.
У 2013 році в клініці офтальмології КЗ ТОР «ТУЛ» запроваджено одну з новітніх методик лікування кератоконусу та інших дистрофічних недуг рогівки – крос-лінкінг. В основі метода лежить хімічна реакція фотополімеризації колагенових волокон рогівки, що виникає у результаті комбінованої дії нешкідливої фоточутливої речовини (рибофлавіна чи вітаміна В2) і низькоінтенсивного ультрафіолетового випромінювання (спектру А). Основне призначення крос-лінкінгу - зміцнити рогівку, що загальмує прогресування захворювання та дозволяє у ряді випадків уникнути складної операції її трансплантації. Покази до використання крос-лінкінгу розширюються щороку, з’являються все нові і нові стани, при яких він ефективний. Це пов’язано з відносною молодістю методики та постійним розвитком наукової думки. І так, сьогодні крос-лінкінг рекомендується при кератоконусі, пелюцидній маргінальній дистрофії, ятрогенній кератоектазії, кератомаляції, бульозній кератопатії. Існують клінічні дані, що доводять ефективність застосування методики при кератитах, які погано піддаються лікуванню, оскільки крос-лінкінг викликає повну стерилізацію рогівки, чим зменшує набряк та інші запальні прояви, купує больовий синдром. Стажування і навчання з даної методики доц. Т.А. Табалюк проходила у клініках Бордо (Франція), Прага (Чехія), Краків (Польша), Мілан (Італія). Власний досвід використання крос-лінкінгу було оприлюднено на 17 зимовій зустрічі ESCRS (Варшава, Польща), 31 конгресі ESCRS (Амстердам, Нідерланди), 43 конгресі ECLSO (Мюнхен, Німеччина) та науково-практичній конференції з міжнародною участю «Новітня офтальмохірургія» (Київ, Україна).
Проф. Турчин М.В. проводить факоемульсифікацію катаракти через отвір 2,2 мм за допомогою Centurion® Vision System (Alcon). Щорічно ним здійснюється близько 60 таких втручань. Також проф. Турчином М.В. спільно із колегами НДІ ім.. В.П. Філатова впроваджено в клінічну практику новий метод лікування перфоративних виразок рогівки та загрози перфорації – лікувальну ксенокератопластику. Власний досвід використання даного методу лікування було оприлюднено на 17 зимовій зустрічі ESCRS (Варшава, Польща) та на 10 Всеукраїнських науково-практичних офтальмологічних конференціях з міжнародною участю.
Після проходження курсів «Основи оптометрії та біометрії в офтальмохірургії кришталика та пресбіопії», асистент кафедри Алексевич К.О. здійснює підбір монофокальних, торичних та мультифокальних інтраокулярних лінз на системі Virion® (Alcon).